Jak vybrat krmivo pro ptáky?

Chystáte se pořídit si andulku či jiného ptáčka a nevíte, jaké krmivo pro něj nachystat? Nebo chcete pomáhat venkovním zpěváčkům, kteří v zimě drktají zobáčky a nemají do čeho zobnout? Poradíme vám, jak vybrat správné krmivo.
 

1. Papoušci

Krmiva pro papoušky existují v rozličných variacích. Většinou jsou odlišena podle druhu ptáka či podle jeho velikosti. Na trhu jsou k dispozici rozmanité sypké směsi, jednodruhové krmivo, doplňková strava a různé vitamínové a minerální doplňky.
 
 
 

2. Venkovní ptactvo

Chcete přilepšit venkovním zpěváčkům? Nasypte jim krmnou směs pro venkovní ptáky (tzv. směsi do krmítek) nebo vybraný druh semen. Potěšíte je semeny slunečnic, prosem, mákem, řepkou či lněnými semínky. V zimě jsou pak vhodné lojové koule, střídané sypkou směsí, která ideálně obsahuje drcené vlašské či lískové ořechy a slunečnicová semena.
Olejnatá semena a lůj vyhledávají především sýkory, brhlík, šoupálek a strakapoud. Na semenech obilovin a plevelů si pochutná kos, pěnkava, strnad, vrabec či zvonek.
 
 
Rada na závěr: Nekrmte ptáčky tím, co jíte sami. Co je dobré pro člověka, může ptáčkovi přivodit zdravotní problémy nebo i smrt!  
 
Spoustu šťastného ptačího zpěvu doma i za okny přeje internetový obchod PetHome.cz.